PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Haneborg skole

Haneborg Skole er en 1-7-skole som ligger i landlige omgivelser med et flott uteområde, ved Lierfoss.

 

Haneborg skole har én klasse på hvert trinn samt en velkomstklasse med fremmedspråklige elever som skal lære seg norsk.

Kontakt oss

Besøksadresse:
Nordre Mangen vei 27, 1930 Aurskog

Åpent på hverdager fra kl 08.00 til 15.00.

Sentralbord: 67 20 53 45

E-post: haneborg.skole@ahk.no

SFO

Besøksadresse SFO:
Nordre Mangen vei 31, 1930 Aurskog

Telefon: 67 20 53 54

 

Administrasjon 

Rektor

Thor Lindberg

E-post: thor.lindberg@ahk.no

Undervisningsinspektør

Tone Brekken

E-post: tone.brekken@ahk.no

Sekretær

Lena M. Moen (man., tirs., tors.) 

E-post: lena.marie.moen@ahk.no

Fagansvarlig SFO

Lisbeth Olsen

E-post: lisbeth.olsen@ahk.no

Undervisningspersonale 2020/2021

1. klasse
Malin Johansen
E-post:  malin.johansen@ahk.no

2. klasse 
Malin Johansen  
E-post: malin.johansen@ahk.no

3. klasse 
Malin Pålerud
E-post: malin.palerud@ahk.no

4. klasse
Malin Pålerud
E-post: malin.palerud@ahk.no

5. klasse
Elin Andersen
E-post: elin.andersen@ahk.no

6. klasse
Heidi Martinsen
E-post: heidi.martinsen@ahk.no

7. klasse
Lars Edvardsen Flateby
E-post: lars.edvardsen.flateby@ahk.no

Velkomstklasse

Mina Labråten
E-post: mina.emilie.labraten@ahk.no


Annet undervisningspersonale

Jørn Grimstad
E-post: jorn.grimstad@ahk.no 

Lill Kristin Langstad
E-post: lill.kristin.langstad@ahk.no

Thea Ringerike
E-post: thea.ringerike@ahk.no

Birgit Iselin Skaug 
E-post: birgit.iselin.skaug@ahk.no

Indre Mockute 
E-post: indre.mockute@ahk.no

Assistenter skole og SFO

Ragnhild Hinnaland Bjørneng - barne- og ungdomsarbeider
E-post: ragnhild.hinnaland.bjorneng@ahk.no

Arne Daniel Martila Fallet - barne- og ungdomsarbeider
E-post: arne.daniel.fallet@ahk.no

Torill Harlem
E-post: torill.synnove.harlem@ahk.no

Inger Holmen - barne- og ungdomsarbeider
E-post: inger.marie.holmen@ahk.no

Bente Nygaard - barne- og ungdomsarbeider
E-post: bente.agnete.nygard@ahk.no

 

SKOLERUTA

Skoledagens inndeling og plan

Timefordeling.jpg

FRAVÆR MELDES IST SKOLE

ANDRE BESKJEDER SENDES VIA SMS

IST SFO

FØLG OSS PÅ FACEBOOK

 

Bjorkelangen_skole_2.jpg

 

 

Informasjon om skolen

Skolen ble bygget i 1957 og består av en bygning. SFO holder til i eget hus ved siden av skolen. Skolen har blitt renovert de siste årene, og har blant annet nye gymgarderober. I tillegg har riktig og funksjonelt inventar og utstyr vært prioritert ved skolen.

Skolen ligger i landlige omgivelser, og har et flott uteområde. Uteområdet er stort med muligheter for varierte aktiviteter hele året. På skoleområdet er det to fotballbaner på grus (skøytebane om vinteren), sandvollyballbane, håndballbane på asfalt, klatreapparater, husker, hoppbakke, karusell, sandkasser og store grøntarealer. Skolen har flere utfluktsmuligheter i nærmiljøet, blant annet med grillhytte og gapauk. Nærmiljøet blir benyttet som læringsarena i undervisningen, og på turdager for elevene.

Skolen har de siste årene vektlagt arbeid og utvikling rundt lesing, regning og engelsk, og har prioritert å etterutdanne ressurspersoner i disse ferdighetene/fagene. Elevene blir systematisk kartlagt i lesing og regning, og resultatene blir gjennomarbeidet sammen med ledelsen i etterkant av kartleggingene.

SFO

Haneborg SFO holder til i et eget hus på skolens område. Der gjør man sitt beste for å skape en hjemmekoselig atmosfære, slik at det skal være enkelt for barna å skille mellom skole og fritid.

SFO benytter seg av skolens store uteområde. Man går på tur til skolens grillhytte og benytter seg ellers av skolens nærområde. Om vinteren er det poplært å gå på skøyter og hoppe i hoppbakken. I snørike vintre har man oppkjørte skiløyper på jordene rundt skolen. Skolens gymsal, skolekjøkken og bibliotek blir også flittig brukt.

Velkommen som elev, foresatt eller medarbeider til Haneborg skole!

Profil, mål og verdier

Dette kommer snart!

Reglement

Skolens handlingsplan mot krenkende adferd og mobbing (trykk på bildet).

Handlingsplan.JPG

Les mer om kommunens handlingsplan mot mobbing her.

Regler for trivsel orden og oppførsel

Forskrift om ordensreglement for skolene i Aurskog-Høland kommune

SFO

Årsplan SFO 2020-2021

Råd og utvalg

FAU og klassekontakter 2019/20

Foreldreskriv og informasjon

Informasjon om bruk av PC nettbrett og internett i AHK høst 2020

Bruk av elevbilder

Bekreftelser/tillatelser 
(hvis du har mistet skjemaet kan du skrive det ut herfra).

Ulykkesforsikring barn og ungdom

Sist endret: 18.09.2020